Öncelikle, yüz sarkması nasıl toparlanır sorusunu sormadan önce, yüz sarkması neden olur ona bakılmalıdır. Yaş ilerlemesiyle cildin yapısal desteğini, sıkılığını sağlayan kolajen ve elastin seviyelerinde ve yüz yağlarında azalmalar başlayarak sarkma meydana gelir. Bunun etkileri en yaygın, yüzün ortasındaki yağ kaybına bağlı olarak, yanak ve çene bölgesinde görülür. Bu durum kişilerde, özgüven kaybı, psikolojik sorunlar ve kötü görünüme yol açar. Yüz sarkması nasıl toparlanır soruna cevap olarak bazı yöntemler denenebilir.

Yüz Sarkması Nasıl Giderilir?

Yüz sarkmaları, etkili yöntemlerle giderilerek, cildin, tekrar elastik, sıkılaşmış ve gergin olması sağlanır. Bu yöntemlerden bazıları şunlardır;

Ultherapy: Deri altına ultrason yardımıyla düşük ısılar verilir. Isı vücudun daha fazla kollajen üretmesine neden olur. 1 seans ile çoğu insan 2 ile 6 ay kaldırma ve sıkılaştırma etkisi görür. Uygulama tekrarlanarak bu süre arttırılabilir.

Radyofrekans: Radyofrekans uygulamasında,  deri altındaki dokuyu ısıtmak için cilde, ince bir tüp (veya iğneler) yerleştirilir. Bu uygulama, yüzdeki sarkan cildi sıkılaştırmak için tam olarak ihtiyaç duyulan yerde ısı sağlar. Hastalar ilk seanstan sonra hemen bir miktar sıkılaştırma hisseder. Vücudun kolajen yapması zaman alır, bu nedenle yaklaşık 4-6 ay içinde en iyi sonuçlar görülür. Seansların tekrarlanmasıyla ve doğru cilt bakımıyla etkisi 2-3 yıl sürebilir.

Lazer tedavisi: Bazı lazerler, cildin üst tabakasını yaralamadan cildin derinliklerine ısı gönderebilir. Bu yöntem kolajeni ve elastini uyararak, üretimi tekrar başlatır.

Örümcek ağı tedavisi: İple yüz germe işlemidir. Medikal ipler örümcek ağı gibi sarılarak kolajen ve elastin üretimini arttırır. Etkili ve uzun vadeli bir yöntemdir.

Dolgu tedavisi: Yüzdeki sarkmalar sadece cildin gevşemesinden kaynaklı değildir. Cildin alt tabakasındaki bağların zayıflaması ve yağ azalması da sebep olabilmektedir. Bunun için dolgular, yüze enjekte edilerek sarkmalar giderilir ve dolgunluk sağlanır.

Mezoterapi: Yüz sarkmaları için etkili bir tedavi yöntemidir.

PRP: Yüz sarkması nasıl toparlanır sorusuna verilecek cevaplardan biri de prp uygulamasıdır. Bu uygulama ile yüzdeki sarkmalar ciddi oranda giderilerek cilt gerginleşir. Bu yöntem tekrarlanarak etkisi uzun sürer.

Ameliyat İle Yüz Germe

Ameliyatsız yöntemlere ek olarak ameliyat ile sarkmalar ve kırışıklıklar kalıcı olarak giderilebilir. Bu yöntemde kesiler atılarak yüz tekrar konumlandırılarak gerginliği sağlanır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin