Her yaştan erkekler ve kadınlar, cilt tonları ve yaşam tarzları olası cilt hastalıklarına, hasara, yaşlanma ve yer çekiminin olası etkilerine karşı hassastır. Yüz gençleştirme cildin görünüşünü ve dokusunu iyileştiren kozmetik yöntemlerin restoratif etkilerini tarif eden bir terimdir.

Hangi Tür Yöntemler Yüz Gençleştirir?

Bazı cerrahi ve kozmetik yöntemler yüz hatlarını gençleştirmeye yardım eder. Bunlar;

  • Yüz dolgu maddeleri: Bugün birçok insan kırışıklıkları ve kıvrımları düzeltmeye, yüz hatlarını şekillendirmeye, ameliyatsız yüz germe, yüz cildini gençleştirmeye ve dudakları güçlendirmeye artan ilgi gösteriyor. Hyaluronik asitler ve radiesse gibi dolgu maddeleri ile dokuya özel yüz büyütme işlemleri için çözüm olmaktadır. Hyaluronik asit dolgu maddeleri, çok ince bir iğne ile dermise (deri altında) küçük miktarlarda enjekte edilen kristal berraklığında, biyolojik olarak parçalanabilen jelleridir. Radiesse ise, bir jelde süspanse edilmiş hidroksil apatit parçacıklarıdır. Hyaluronik asit veya radiesse veya her ikisinin kombinasyonunu kullanmak, anlık olarak, cilde yumuşak ve güvenli, uzun ömürlü, doğal bir gelişim sağlayan bir sonuç verir.
  • Yüz İmplantları: Yüzün doğal yaşlanması nedeniyle kaybedilen yüz hacminin yerine başka bir alternatif sunar. Bu implantlar, yanakların ve orta yüzün yanı sıra dudakların gençlik dolgunluğunu geri kazanmasına özellikle yardımcı olabilir.
  • Lazer Cilt Terapisi: Bugüne kadarki en heyecan verici ve yenilikçi bilimsel başarılardan biri olan lazer teknolojisi, sağlık alanlarının genelinde kullanılmaktadır. Yüz gençleştirme yöntemlerinden biri olan lazer etkili çözümler sunmaktadır.
  • Ayrıca ulthera, prp, ip yöntemi, kimyasal peeling ve botoks uygulamaları da yüz gerginleştirme ve gençleştirme tedavisinde sıkça kullanılmaktadır.

Cerrahi Yüz Gençleştirme

Birçok hasta yaşlanma belirtilerini tersine çevirmeye çalışır. Bazı hastalarda istenen sonucu elde etmek için ileri cerrahi tedavi gereklidir. Bu işlem en az duruş süresinde ayakta tedavi olarak yapılır.

  • Göz kapakları: Sarkma ve kabarık göz kapakları genellikle ameliyatla en iyi şekilde tedavi edilir.
  • Alın: Alındaki bazı kırışıklıklar ve kaşların sarkması, cerrahi yöntemlerle yıllarca sürecek çarpıcı bir gençleşme sunar. Diğer gençleştirici cerrahi işlemler gibi sıklıkla ayakta tedavi gören bir uygulamadır.
  • Rinoplasti: Bükülmüş, çarpık veya büyük burunlar, yüze denge ve uyum sağlamak için cerrahi olarak onarılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin