Yaş ilerlemesi ve çevresel faktörlerden dolayı kollajen, etkisini yitirerek cildin, elastikiyetini kaybetmesine yol açar.  Kollajen, cildin sıkılaşmasını sağlayıp, kırışıklıktan koruyan doğal bir protein türüdür.  Cilde, tekrar canlanması, gerilmesi ve kırışıkların giderilmesi için bazı uygulamalar uygulamak gerekir. Cilt gerginliğinin ve sıkılaşmasının sağlanması için yapılan en önemli ameliyatsız tedavi yöntemlerinden biri Ultherapy’dir.

Ultherapy, yüz, çene ve boyun kısmındaki cildi, sıkılaştırmak, kırışıkları gidermek ve cildi gerginleştirmek için mikro odaklı ultrason teknolojisi yardımıyla, invaziv olmayan ameliyatsız yüz germe yöntemidir.

Kimler Uygulamayı Yaptırabilir?

Bu uygulama yöntemi her cilde yapılabilir. Özellikle, 35 yaş sonlarında ve 40 yaş başlarındaki kişilerde kollajen, etkisini yitirmeye başlayıp kırışıklara yol açacağı için bu yaşlarda uygulamayı yaptırmak önemli ölçüde yarar sağlar.

Uygulama Nasıl Yapılır?

Deri altında bulunan kaslara, düşük seviye ısı verilir. Ve cildin hemen altındaki dokulara ultrason yardımıyla elektriksel enerjiler verilerek uyarılar gönderilir. Uyarılan bölgelerde, etkisini yitirmiş kollajenlerin yerine yeni kollajenler oluşur. Bu tedavi yönteminde herhangi bir anestezik ilaç ve türevleri kullanılmaz.

Uygulama Ne Kadar Sürer?

Ultherapy süresi, uygulanacak bölgeye göre değişir. Ortalama 35 dakika ile 1 saat arası sürmektedir.

Uygulamanın Yan Etkileri Var Mıdır?

Ağrısız ve kesisiz bir uygulamadır. Sadece uygulamadan 1,5-2 saat kadar, uygulanan bölgede geçici kızarıklar olabilir. Tedaviden hemen sonra sosyal yaşantıya dönülebilir.

Uygulamanın Faydaları Nelerdir?

Ciltte, yeni kollajenlerin oluşmasıyla, sıkılaşmalar ve gerginleşmeler, uygulamanın hemen ardından başlar. Gözle görülür değişimler ise 1,5-2 ay sürebilir. Uygulamanın en önemli faydası risksiz ve ameliyatsız olmasıyla beraber cildi, yüksek oranda onarmasıdır.

Uygulama Güvenli Midir?

Bu uygulama, ülkemizde olduğu gibi dünya çapında da 70’den fazla ülkede sıklıkla başvurulan bir tedavi yöntemidir. Dünya çapında 4-5 milyondan fazla kişide uygulama yapılmıştır. Olumsuz herhangi bir durumla karşılaşılmamıştır. Ultrason cihazı ise zaten bilimsel olarak güvenirliği kanıtlanmış teknolojik bir üründür.

Uygulama Kaç Seansta Yapılmaktadır?

Hastaların çoğunda uygulama 1 seans sürmektedir. Ama bazı hastaların deri yapısına ve vücut fizyolojisine göre birkaç seans sürebilir.

Uygulamanın Diğer Uygulamalardan Farkı Nedir?

Cilt yenileme tedavileri arasında, ultrasonografik görüntüleme ve enerji sistemi kullanılan tek tedavi yöntemidir. Bunlar sayesinde tek seansta inanılmaz sonuçlar alınır.

Uygulama Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Uygulamadan sonra hasta, günlük aktivitesine dönebilir. Herhangi özel bir şey yapmasına gerek yoktur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin