Ulthera, kolajen üretimini uyararak cildi gerginleştirir ve sıkılaştırır. Kolajen üretimi yavaşlarken, ciltte, esnekliğini kaybeder ve sarkmayla beraber kırışmaya başlar. Boyun, çene, kaş, yüz ve dekolte bölgesine rahatlıkla uygulanabilir. Kolajen üretimi için derinin daha derin katmanlarına odaklanmış enerji vermek için bir ultrason ünitesi kullanılır. Aynı zamanda doğal bir protein türü olan bu uygulama kırışıklık ve deri sarkması sorunlarını gidermeye yardımcı olur. Bu uygulamanın etkisini anlamak için kolajenin ciltte oynadığı rolü anlamak gerekir. 30 yaşına gelen bir kişide her yıl kolajenin yaklaşık% 1′ i kaybedilir. Lazer yöntemlerinin işe yaramadığı sadece cerrahi operasyonların çözebileceği boyun, çene ve yüz gerginleştirme, sıkılaştırmayı, ulthera, kesisiz, dikişsiz ve iz bırakmadan kısa sürede çözmektedir. Uygulama, 35 dakika ile 1 saat arası sürmektedir. Bölgedeki değişimler hemen farkedilse de, tam değişim 2,5-3 ay içerisinde net bir şekilde görülebilir. Uygulama 1 seans sürmektedir. Bazı kişilerde sarkmalar ve kırışıklıklar fazla olabileceğinden 2-3 seansta daha yapılması gerekebilir.

Kimler Ulthera Yaptırabilir?

  • Kaşlarını, yüzünü gerdirmek, boynunu, çenesini veya göğüslerini orta derecede kaldırmak ve sıkılaştırmak isteyen tüm kişiler,
  • Cildinde yeterli miktarda elastikiyet bulunmayan kişiler.
  • Çok fazla güneş hasarına sahip kişiler yaptırabilir.

Ulthera Uygulamasının Faydalar Nelerdir?

Ulthera ciltte yeni kolajen büyümesini teşvik etmek için ultrason kullanan tek cerrahi olmayan kozmetik uygulama olması en büyük faydadır. Yeni kolajen üretimi zamanla gerçekleşir, bu nedenle sonuçlar 2,5-3 ay içinde daha belirgin hale gelir.  Aynı zamanda, tedavi sırasında hedeflenen doku katmanlarının görülmesine ve enerjinin tam olarak en etkili olacağı yere bırakılmasına olanak sağlar. Uygulamadan hemen sonra gündelik aktiviteler yapılabilir. 1-2 hafta güneş ışınlarına maruz kalınmamalıdır.

Ulthera Kalıcı Mıdır?

Bu uygulama ile tedavi edilen hastalarda uygulamadan sonra 1 yıl boyunca hala taze ve genç kolajenler bulunur. Bu uygulama tekrardan yapılarak kalıcılığı uzar.

Ulthera Uygulamasının Yan Etkileri Var Mıdır?

Tedaviyi takiben 1 saat kadar bir süre kızarıklık olabilir ve hastaların küçük bir yüzdesinde hafif bir şişlik, karıncalanma veya hassasiyet olabilir, ancak bu durumlar doğal, hafif ve geçicidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin