Günümüzde tıp alanı da büyük bir hızla gelişmeye devam ediyor, yaşanan son gelişmeler silikon meme uygulamasında da gelişmelerin yaşanmasını sağlıyor. Kadınların en fazla tercih ettiği estetik ameliyatlardan biri olan silikon meme uygulaması da dünyada ve ülkemizde oldukça başarılı sonuçların elde edilmesini sağlıyor. Silikon meme işleminde herhangi bir kesi, iz ya da dikiş izinin bulunmaması nedeniyle kadınlar severek ve isteyerek tercih ediyor. Aynı zamanda çeşitli sağlık problemleri nedeniyle göğüslerinde kayıp yaşayan kadınların da ilk tercihi meme büyütme oluyor. Silikon meme işleminin bilinen herhnagi bir zararı ya da yan etkisi bulunmuyor aynı zamanda emziren anneler için de bir sorun teşkil etmiyor.

Silikon Meme Protezleri

Silikon meme protezleri özel olarak tasarlanır ve cilt altı dokusunda titiz ve dikkatli işlemler ile yerleştirilir. Silikon memeler yaygın bilinen inanışın aksine patlamaz ya da kişilerde kansere sebep olmaz. Silikon meme protezleri oldukça sağlıklı malzemelerden üretilmiştir ve vücut ile uyumu sorunsuzdur.
Kadınlar için memeler oldukça önemli bölgelerdir ve yaşanan olumsuzluklar sonucunda üzüntü ve moral bozuklukları yaşanabilir. Ancak silikon meme işlemi ile kadınlar yeniden mutlu günlerine dönebilir ve sağlıklı bir meme yapısına sahip olabilir.
Silikon meme protezleri deri altına ya da kas altına konulabilmektedir, kişinin kas yapısı bu konuda etkili olmaktadır ancak her iki durumda da meme protezleri sağlıklı bir şekilde yerleştirilmektedir. Doktorunuz bu konuda en doğru bilgiyi size verecektir.

Silikon Meme Ameliyatı

Silikon meme ameliyatı sırasında hastalar ağrı ya da acı hissetmezler ve ameliyat yaklaşık bir saat sürebilir. Genellikle hastalar durumlarına göre bir ya da iki gün hastanede kalabilir ve gerekli tetkikler, muayeneler yapılır. Silikon meme ameliyatından sonra hastalar genellikle üç – dört gün içinde işlerine dönebilir ve kendilerini zorlamadıkları takdirde günlük işlerini yapabilir. Memede ödem yaşandığı takdirde kısa sürede geçecektir ve sağlıklı, mutlu günlerine kavuşan kadınlar dilediği her aktiviteyi ve faaliyeti yapacaklardır.
Meme bölgesinde yaşanan sarkmalar da silikon meme uygulaması ile sonlandırılmaktadır bu işlem sayesinde daha orantılı ve güzel bir görünüme sahip olacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin