Silikon göğüs, diğer ismi ile meme protezi doğru şekilde uygulandığında pek çok bireyin kendilerine olan güvenlerini geri vermektedir. Çünkü kadınların göğüsleri pek çok nedenden ötürü sarkmaktadır ve meme büyütme işlemi gerçekleştirmek isteyebilirler. Yaşlanma, yer çekimi ya da emzirme göğüs sarkmalarının en bilinen nedenleri arasındadır. Ya da sadede genetik özelliklerden ötürü küçük göğüslü olunabilmektedir. Sebebi ne olursa olsun fiziki anlamda kendinden memnun olmayan bireyler silikon göğüs operasyonları ile istedikleri vücut tipine kavuşabilmektedir.

Silikon Göğüs Operasyonu Kimlere Uygundur?

Silikon göğüs taktırmak isteyen bireylerin öncelikle uzman bir doktor tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Kadınların en büyük sorunu silikon göğüs takımından sonra göğüste his kaybı yaşanıp yaşanmayacağı ve emzirme sıkıntılarının oluşup oluşmayacağı alanlarında yoğunlaşmaktadır. İlerleyen tıp, silikon göğüs meme büyütme operasyonlarında hiçbir his kaybı yaşatmamaktadır. Bununla birlikte uzman bir cerrah tarafından yapılan operasyonlar hamilelik ya da emzirme dönemlerinde herhangi bir şekilde sorunlar çıkarmamaktadır. Bu nedenden ötürü reşit her kadın operasyonlarla vücut tiplerini değiştirebilmektedir.

Silikon Göğüs Seçiminde Önemli Noktalar

Günümüzde sürdürülen estetik algısı doğallıktan yanadır. Bu neden yüzünden silikon göğüs seçimlerinin oldukça iyi bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Her silikon tipi her vücut için uygun değildir. Silikon seçimlerinde, bireylerin boylarından kilolarına, kilolarından vücut proporsiyonlarına kadar tüm detaylar itina ile incelenmelidir. Bu konu hakkında kadınların özellikle doktor tavsiyelerine önem vermesi gerekmektedir. Çünkü işlerinde uzmanlaşmış olan estetik cerrahları, hangi silikon boyutunun hangi vücutta nasıl duracağını daha iyi bilmektedir. Bununla birlikte opsiyonlar ameliyat sırasında doktorun gerekli görmesi durumunda yine değişebilmektedir. Tabi bu durum önceden hasta ile kararlaştırıldıktan sonra belli olmaktadır.

Silikon Göğüs Operasyonlarında Merkez Belirlenmesi

Estetik operasyonlarının tümünde de sadece silikon göğüs operasyonlarında da merkezlerin iyi bir şekilde belirlenmesi çok önemlidir. Çünkü bahsi geçen operasyonların tamamı güzellik algısı oluşturan ameliyatlardır. Bu neden yüzünden sadece ekipman olarak değil işlemi yapacak olan doktor olarak da iyi ellerde gerçekleşmesi gerekmektedir. Bireyler merkez seçimi yaparken özellikle ön bilgilendirmeden sonra birebir görüşmeler gerçekleştirmelidir. Bu sayede en iyi iletişim kurulabilen uzman ile yola çıkmak mümkün olmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin