Estetik operasyonlarda artık ameliyata gerek duyulmadan gerçekleştirilen uygulamalar daha popülerdir. Bu sayede neşter korkusu olanlar ya da genel anestezi almak istemeyenler de yaşlanmalarını kontrol altına alabilmektedir. Son tıp yeniliklerinden biri olan plazma enerjisi de ameliyatsız estetik uygulamaları arasındadır. Üstelik plazma enerjisi ile göz kapağı estetiği yaptıranların sonuçlardan memnun kalması bu operasyonlara olan ilgiyi artırmaktadır.

Plazma Enerjisi Tedavisi Ne Demek?

Plazma enerjisi tedavi olarak su buharı ve azot bileşenlerinin vücuda verilmesi ile sağlanan bir tedavi yöntemidir. Sistem acıdan ve ağrıdan uzak şekilde gerçekleştirilmektedir. Böylece kanamaların da hiçbir şekilde görülmediği plazma tedavisi özellikle göz gölgesinde oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Bu alanda derinin ince olması ve tedavi şeklinin göz derisine uygun bulunması, göz kapağı estetiklerinde plazma enerjisini ön plana çıkarmaktadır. Böylece Türk kadının ortak sorunlarından olan düşük göz kapakları artık bir sorun olmaktan çıkmıştır.

Plazma Enerjisi İle Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Plazma enerjisi ile göz kapağı estetiği yaptıranlar işlemlerin kısa sürede ve acısız olmasından yana oldukça memnun kalmaktadır. Operasyon, hastaların göz kapaklarına lokal anestezi özelliği olan bir krem sürülmesi ile başlamaktadır. Kremin etki etmesinden sonra operasyon anında başlamaktadır. Bireyler ortalama olarak otuz dakika içerisinde operasyonun tamamlanması ile hayatlarına geri dönüş yapabilmektedir. Göz kapaklarına dikiş atılamaması ya da ağrı hissiyatının bulunmaması, hastaların normal yaşama anında adapte olmalarını sağlayan önemli unsurlar arasındadır.

Plazma Enerjisi İle Göz Kapağı Estetiği Sonuçları

Ameliyatsız bir estetik türü olan plazma enerjisi tedavi yöntemi, operasyonlardan sonra bir takım alanlarda dikkat gerektirmektedir. Doktor tavsiyeleri ile birlikte plazma enerjisi ile göz kapağı estetiği yaptıranlar ortalama olarak bir gün gözlerine su temas ettirmemelidir. Ayrıca gözlerde hafif bir ışık hassasiyeti olabileceğinden operasyon sonrasında güneş gözlüğü kullanımı tavsiye edilmektedir. Kişiden kişiye değişmekle birlikte seans sonrasında göz kapaklarında hafif kabuklanmalar oluşabilmektedir. Ancak bu kabuklanmalar birkaç gün içerisinde geçeceği operasyon geçiren bireyler tarafından için büyük sorunlar ya da sıkıntılar olarak algılanmamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin