Ülkemizde de hızlıca artan obezite hastalıklarında kişiler bu konuda en hızlı yardımı almak için çalışmaktadır. Bu yüzden Obezite cerrahisi Türkiye çalışmalarında kişiler için uygun yöntemler ve üst düzey tekniklerde söz konusu olmaktadır. Mono sağlık ile hekimlerimiz ve çalışmalarımız ile bu durumu yakından takip ederek hizmet sunmaktayız.

Başarılı hekimlerimizden bilgi almak ya da obezite cerrahi işleminde bulunmak için sitede bulunan telefon numaralarında ulaşmanız mümkün olmaktadır. Aynı zamanda sayfamızda bulunan gerekli açıklamalar ve obezite cerrahi işleminde bulunan kişilerin hikâyelerine ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda sayfamızda diğer cerrahi işlemleri de gözden geçirmeniz mümkün olabilmektedir.

Obezite Cerrahisi İçin Yapılan Ön Hazırlık

Kişilerin en çok aramasında bulunduğu alanlardan biri de Obezite cerrahisi Türkiye olmaktadır. Çünkü bu alanda kişiler güven sorunu da yaşayabilmektedir.  Sıkça bulunmayan obezite hastalıkları için sağlanan ameliyatlar bazen steril olmayan ortamlarda söz konusu olabilmektedir.

Obezite cerrahisine karar verme aşaması her zaman uzman hekimlerce yapılmaktadır. Bunun için aşırı kiloluluk en temel belirti olmaktadır. Vücut yağlarından kurtulma ya da mide küçültme ameliyatlarında bulunmadan önce gerekli tetkikler yapılmaktadır. MR çekimi ya da vücut tomografisi de tetkik amaçlı yapılabilmektedir. Kişilerin ameliyat öncesinde yapılan tetkiklerden önce başlayan ve yoğun bakım çıkışına kadar her durum obezite hastalarında önlem amaçlı önceden kontrol edilerek sağlanmalıdır. Bu yüzden obezite cerrahisi Türkiye için kişilerin bu alanda profesyonel hekim seçimleri en başta büyük önem taşımaktadır.

Obezite Cerrahisinde Yapılan Genel Tetkikler

Kilo alımını durdurma ve kilo vermeye yardımcı olma olarak yapılan obezite cerrahi işlemlerinde yapılan ön tetkikler hastanın ameliyat sırasında oluşabilecek komplikasyon önleme şeklinde de değerlendirilebilmektedir. Geniş çaplı olarak hekimlerce yapılması istenen obezite cerrahi işlemlerinde;

  • Kan testleri
  • Hemogram
  • Horman tetleri
  • Hepatiti testi
  • Karın ulrasonu
  • Anestezi uzmanından yardım alınarak yapılan mide endoskopisi
  • Kal grafisi
  • Akciğer grafisi
  • Ekokardiyografi olarak genel tetkikler söz konusu olmaktadır.

Tüp mide ameliyatı olarak da bilinen obezite cerrahisi Türkiye olarak önlemlerde geniş çaplı olarak alınmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin