Obezite özellikle son dönemlerde cinsiyet, yaş fark etmeden pek çok kişide görülebilmektedir. Son yılların en fazla görülen rahatsızlığı olması ve gelecekte daha çok insanın bu hastalıkla mücadele etmesi beklenmektedir. Sağlık sektörü de son zamanlarda bu hastalığın tedavisi için yeni yöntemler kullanmaktadır. Obezite cerrahisi de bu yöntemlerden biridir. Obezitenin nedenleri genel olarak tembellik, sağlıksız beslenme gibi faktörler bulunmaktadır. Bu faktörlere erken önlem alınmadığı takdirde insanların ileride büyük bir sıkıntıyla karşılaşacağı da belirtilmektedir. Obezite rahatsızlığı, yanında diğer rahatsızlıkları da getirebilmektedir. Bunlar genellikle kalp rahatsızlığı, şeker, karaciğer yağlanması gibi hastalıklar olmaktadır. Eğer obezite ortadan kaldırılırsa bu hastalıkların da ortadan kalkacağı düşünülmektedir.

Obezitenin Nedenleri Nelerdir?

Obezitenin nedenleri arasında pek çok etken yer almaktadır. Bu etkenler kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir. Obezite belli bir yaş grubunda değil artık her yaş grubundan insanda görülmektedir. Bunun en baş nedenlerinden biri de elbette sağlıksız beslenme olmaktadır. Kişilerin zaman zaman yanlış diyet uygulaması da obezite hastalığına yakalanmasına nedendir.. Bunun yanında kişilerde obezite görülmesinin nedenleri arasında patolojik rahatsızlıklar da bulunabilmektedir. Beyin tümörü gibi hastalıklar   kişilerin obeziteye yakalanmasında rol oynar. Hareketsizlik, yanlış ilaç kullanımı ve yan etkisi, psikolojik rahatsızlıklar, beslenme ve yaşam tarzları, hormonal değişimler, çevrenin etkisi ve en çok da genetik bu hastalığın ortaya çıkmasına en büyük etkenlerdir. Obezite cerrahisi kesin çözüm yöntemleriyle bu hastalığa engel olmak mümkündür

Obezite Nasıl Engellenir?

Kişilerin bazıları bu hastalık ortaya çıkmadan önce onu engellemek istemektedir. Bu hem ucuz hem de etkili yöntemlerle halledilebilmektedir. Başta düzenli ve sağlıklı beslenme daha sonrasında yapılan spor ve egzersizler kişilerin bu hastalıktan kurtulmasına neden olmaktadır. Kişilerin sık sık ölçüm yaptırması ve kontrollere katılması da bu hastalığın erken bir şekilde belirlenmesini ve buna göre tedavi uygulanmasını sağlamaktadır. Siz de kan değerlerinizi ölçtürmek için bizi arayıp bilgi alabilirsiniz. Kontroller sırasında ileri bir obezite durumu ortaya çıkarsa obezite cerrahisi tedavi yöntemiyle bu sorunun üstesinden gelmek için uzman doktorlarımıza muayene olabilirsiniz.

Obezite Cerrahisi Nedir?

Obezite cerrahisi tedavisi diyetle, ilaç tedavisiyle mümkün olmayan obezite rahatsızlığının çözümünde kullanılan yöntemdir. Bu yöntemi uygulamak için hastaların bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Bu yöntemde genel olarak mide tüpü veya mide küçültme ameliyatları gerçekleştirilmektedir. Ameliyatlar alanında uzman ve ün yapmış doktorlar tarafından kaliteli ve son teknolojiyle donatılmış ameliyathanelerde gerçekleştirilmektedir.

Obezite cerrahisi İzmir’de hastalar hem obezite hem de tedavi yöntemleriyle bilgi almak için telefonla iletişime geçerek akıllarındaki soruları sorabilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin