Obetiteden kurtulmak ve sağlıklı bir yaşam sürdürmek rahat yaşam koşullarının başında gelmektedir. Başlangıçtan itibaren önlemler alarak obezitenin önüne geçmek ve sağlıklı yaşam alanında vücudu korumak her zaman ilk planda yer almaktadır. Obetzite cerrahisi doktorları seçiminde mono sağlık uzman hekimler ile çalışmaktadır. Tecrübeli ve profesyonel olarak bulunan uzman hekimlerimizden bilgi almak için sayfanın sağ üst kısmında bulunan telefon numaralarından ulaşım sağlamak mümkün olmaktadır. Obezite cerrahisi doktorları olarak; hızlı çözüm ve kolay yöntem olarak da hastalara uygulama yapılmaktadır.

Sleeve Gastrektomi olarak da bilinen obezite cerrahisi işleminde önemli olan gıda kontrolü yapmak ve bu alanda üst performans sunmak sağlıklı çözüm alarak devam etmektedir. Mide şeklinde oynama yapılan obezite cerrahisi işleminde midenin yaklaşık olarak % 70 ile % 80 kısmı alınmaktadır. Böylece hastalar tokluk hissini en hızlı şekilde hissetmektedir. Bu durumda vücudun ihtiyacı kadar gıda almaya ve hızlı bir şekilde zayıflamaya yol açmaktadır.

Obezite Cerrahisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler?

En önemli aşamalardan biri olan Obezite cerrahisi doktorları arasında uzman seçimi yapmaktır. Çünkü alanında iyi doktor seçiminde kişiler rahatlıkla tüp mide ameliyatında bulunmaktadır. Obezite cerrahisinde dikkat edilmesi gerekenlerden birinde enfeksiyon kapma durumları olmaktadır. Bu anlamda kapalı ameliyat tercihi yapan uzman hekimler ameliyat sırasında kullanılan malzemelerinde dezenfekte önemli olmaktadır. Çünkü obezite ameliyatlarında en çok rastlanan risklerden biri de güvensiz ameliyat ortamları olmaktadır.

Mono sağlık kurumumuzdan bu gibi durumlar söz konusu olmamaktadır. Aynı zaman tüm tüp mide ameliyatlarımız başarı ile sonuçlanmaktadır. % 1 ölüm riski bulunan tüm mide ameliyatlarında uzman hekimlerimiz bu konuda oldukça hassas davranmaktadır.

Obezite Cerrahi Sonrasında Oluşabilecek Riskler

Aşırı kiloluluk hastalıklarından dolayı yapılan obezite cerrahi işlemlerde komplikasyon ya da yan etki durumu büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle ameliyat sonrasında hastanın dikkat etmesi gerekmektedir. Obezite cerrahi doktorları bu konuda ameliyat öncesinde gereken bilgileri vermektedir. Genel olarak da yaşanması olabilecek durumlardan biri yukarıda da belirttiğimiz gibi enfeksiyon durumlarıdır. Her kapalı ameliyatta olduğu gibi normal olarak obezite cerrahi işleminde de bu durum söz konusu olmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin