Dermatoloji bölümü deri ve ciltte oluşan hastalıkları araştırmasıyla ilgilenen tıp branşıdır. Dermatoloji bölümünün teknolojiyle senkron şekilde ilerleyen gelişimi sayesinde bu branş daha da iyiye doğru gitmektedir. Artık teşhis süreci ile birlikte garanti tedavilerin bulunması neticesinde işlem süreleri de yarı yarıya kadar indirilmektedir. İster devlet isterse de özel hastanelerde cildiye bölümünde oluşan yoğunluk çok fazladır. Bunun nedeni de cilt rahatsızlıklarının fazla olmasıdır. Vücudunuzda oluşan çeşitli cilt lekeleri, saç dökülmesi, mantar gibi çok ciddi sorunlara dönüşebilecek potansiyel rahatsızlıklar yüzünden hastanelere başvuran kişi sayısı da gittikçe artmaktadır. Ancak bu kadar ilgiye karşılık bu bölümde muayene ve tedavi ücretleri diğerlerine göre daha makul olmaktadır. Bu bölüm hakkında her araştırma yapan insan gibi sizde mutlaka ücretler hakkında bir bilgi edinmek istemişsinizdir.

Oluşan rahatsızlığınızın ne nedenlerle ortaya çıktığını bilmek hastaneye gittiğinizde gerekli bölüme gitmek için çok önemlidir. Çünkü yanlış yapılan tercihlerde ek ücretler ödemeniz gerekebilir. Cildiye bölümü adından da herkese anlaşıldığı gibi cilt ve deride oluşan çeşitli rahatsızlıklar üzerinde kurulan bir alandır. Saçınızda oluşan problemlere de bu bölüm baktığından talep oranı da fazlasıyla yükselir. Akne sorunu, mantar, egzama ve benzeri sorunlarda Dermatolog olarak bilinen uzmanlardan yardım alınmaktadır.

Dermatoloji Bölümünde Ücretlendirme Nasıl Yapılır?

SGK anlaşması bulunan hastanelerde söz konusu katkı payı her zaman hesaplanmalıdır. Bilindiği gibi bu pay sadece cildiye bölümü için geçerli değildir. Tüm bölümlerde olduğu gibi katkı payının hesaplanması zorunludur. Devlet hastanelerinde daha uygun olan Dermatoloji Bölümünde tek sorun randevu tarihinin geç bir zamana verilmesidir. Çoğu hastanede muayene ücretlerinin hesaplanışı bu nedenle değişmektedir. Elbette özel hastanelerde ve devlet hastanelerde değişiklik göstermesi olağan bir durumdur. Özel hastanelerde muayene ücretleri belirtildiği gibi hesaplanmaktadır. Ancak ilk önce genel muayeneden geçeceğinizi bilmelisiniz. İstediğiniz diğer tahliller için ek ücretlendirme yapılmaktadır. Eğer tahlil ücretleri de sorulacak olursa, her tahlilin kendi fiyatının olduğunu da belirmekte fayda vardır. SGK anlaşması bulunan hastanelerde veya özel hastanelerde Dermatoloji İzmir fiyatları sanıldığı kadar yüksek tutar olarak çıkmayacaktır. Bunun sebebi de bilinen sağlık kliniklerinin devlet hastaneleri gibi hastalarını düşünerek hareket etmesidir. Tahlillerinizi hastane dahilinde yaptırarak doktorunuza elde edilen sonuçları iletmenizi tavsiye ederiz. Eğer ciddi bir durum söz konusuysa birkaç doktora birden danışmanızda fayda vardır. Bildiğiniz gibi sağlık söz konusu olduğunda fiyatı düşünmeden hareket etmek gerekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin