Estetik günümüzde herkes için tercih edilen bir ameliyat türü olmaktadır. Ufak bir benden, izden veya yaradan rahatsızlık duyanlar estetik ameliyatlarını olarak bu sıkıntıdan kurtulabilmektedir. Bu ameliyatlar kimi zaman genital bölgelerde kimi zaman da vücudun herhangi bir yerinde olabilmektedir. Bugünlerde en çok merak edilen konulardan bir tanesi de göğüs estetiği olmaktadır. Göğüs estetiği yaptıranların yorumları da yaptıracaklar için merak konusu olmaktadır. Bu estetik operasyonların fiyatları, nasıl yapıldığı nerede daha iyi yapıldığı da estetik yaptırmak isteyenlerin en çok sorduğu sorular arasında yer almaktadır. En çok merak edilen konulardan biri göğüs üzerinde hangi estetik operasyonların gerçekleşeceğidir.

Göğüs Estetiğinde Hangi Ameliyatlar Yapılabilmektedir?

Göğüs üzerinde üç tür ameliyat olmaktadır. Bunlardan birincisi meme büyütme ameliyatı olmaktadır. Göğüs büyütme ameliyatında; göğüsleri büyütmek amacıyla kişinin kendi dokusundan yararlanılabildiği gibi silikon da kullanılabilmektedir. Eğer operasyonlarda kişinin kendi yağ dokusu kullanılıyorsa bu yöntemde meme büyütmek isteyenlerin göğsüne yağ enjeksiyonu yapılmaktadır. Bu yöntem genel olarak tercih edilmemektedir. Bunun nedeni de ilerleyen dönemlerde meme tetkiklerinde sorun çıkarabilmesinden kaynaklanmaktadır. Meme estetiği yaptıranlar genel olarak silikon yöntemine yönlendirilmektedir. Bu yöntemle yapılan operasyonlarda etki daha iyi ve daha uzun süreli görülebilmektedir. Silikon yönteminde genel olarak üç farklı protez tercih edilmektedir. Bunlardan ilki damla şeklinde, ikincisi içi silikon jel dolu olan bir protez, üçüncüsü de pürtüklü protezler olmaktadır.

Göğüs estetiği yaptıranların yöntemlerinden bir tanesi de meme küçültme ameliyatları olmaktadır. Bu ameliyatlarda büyük göğüsler ve göğüslerinde bir rahatsızlık yaşayanlar için uygulanabilmektedir. Bu yöntem hastanın isteğine göre, göğsün istediği bir kısımdan gerçekleşmektedir.

Üçüncü ve son yöntem olan göğüs dikleştirme ameliyatında ise göğüslerdeki sarkma sorunun giderilmesi istenmektedir. Bu ameliyat meme büyütme ve küçültme ameliyatlarında uygulandığı gibi tek başına da uygulanabilmektedir. Göğsün sarkması sonucu bu durumdan rahatsızlık duyan kişiler göğüslerini dikleştirmek için bu yönteme başvurabilmektedir.

Göğüs Estetiğinin Fiyatları Nelerdir?

Göğüs estetiği yaptıranların hangi fiyatla yaptırdığı da merak edilmektedir. Göğüs estetiği fiyat ortalaması bulunmamaktadır. Ameliyatın yapıldığı yere göre, kişinin hangi ameliyatı yaptıracağına göre, ameliyatın zorluğuna ve doktorun uzmanlığına göre fiyatlarda değişiklik olabilmektedir. Eğer bu ameliyatlar için daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz siz de iletişim hattından bize ulaşarak merak ettiğiniz soruları sorabilir, dilediğiniz gün için randevu alarak doktorlarımızla görüşebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin