Yaş ilerlemesi, genetik sorunlar, hamilelik ve kilo probleminden dolayı memeleri sarkan kişilerde, kozmetik bir tedavi için bıçağın altına girme düşüncesi korkutucu olabilmektedir. Ancak teknoloji sayesinde, invaziv teknikler ve kesiler gerekmeden daha doğal görünümlü sonuçlar veren ameliyatsız meme dikleştirme seçenekleri vardır.

Ameliyatsız Meme Dikleştirme Yöntemleri Nelerdir?

Cerrahi operasyonların komplikasyonlarının olması, operasyonların uzun olması ve korkutucu olmasından dolayı bazı ameliyatsız meme dikleştirme yöntemleri düşünülebilir. Hızlı olması, yan etkisinin az ve iyileşme süresinin kısa olması nedeniyle tercih edilen yöntemler şunlardır;

Lazerle dikleştirme yöntemi: Birçok hastalıkta kullanılmaya başlayan lazer, artık meme büyütme ve kaldırma işleminde de sıkça kullanılmaktadır. Lazer, cildi gerginleştirip sıkılaştırarak doğal bir şekilde göğüslerin dikleşmesini sağlar. Lazerin en önemli faydası memenin tüm açılardan sıkılaşmasını ve gerginleşmesini sağlamasıdır. Bu uygulama yöntemi istenildiği takdirde yeniden yapılarak kalıcılığı arttırılabilir.

Yağ enjekte yöntemi: Cerrahi olmayan bu meme dikleştirme işlemi sırasında, kişinin kendi yağları farklı bölgelerinden toparlanıp alınarak memelere enjekte edilmektedir. Daha sonra kişinin kendi kanında toplanan kök hücreleri enjekte edilir. Bu ameliyatsız yöntemin kalıcılığı, doktorun tekniğine bağlı olarak tekrarlanarak, uzun yıllar sürebilir.

PRP ile dikleştirme yöntemi: Trombosit bakımından zengin plazma, kanı hastadan alan, trombositleri kanın geri kalanından ayırmak ve belirli bölgelere geri enjekte etmek için santrifüjde döndüren bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem göğüslere doluluk hissi verir ve sıkılaştırarak dikleşmesini sağlar.

Radyofrekans ile dikleştirme yöntemi: Kolajen üretimini arttırmaya yardımcı olmak için memede radyofrekans enerji dalgaları kullanılır. Bu yöntem, göğüs bölgelerinin sıkılaşarak dikleşmesine yardımcı olur.

Botoks ile dikleştirme yöntemi: Göğüslere, kırışıklıkların giderilmesi ve doğal bir şekilde göğüslerin dikleşmesini sağlaması için botoks yapılır. Çok yaygın olmamakla beraber etkisi kısa sürmektedir.

Topikal kremler: Göğüslerin sıkılaşması ve dikleşmesi için topikal kremler kullanılabilir. Ama bu tarz kremlerin etkisi çok kısa sürmektedir.

Egzersizler: Her gün yapılan göğüs germe ve sıkılaştırma egzersizleri, zamanla göğüslerin dikleşmesini sağlar. Uzun süre egzersiz yapılması gereklidir. Sonuçlar hemen görülmez.

Ameliyatsız Meme Dikleştirmede Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyatsız meme dikleştirme yöntemleri denenmeden önce mutlaka sigara kullanımı bırakılmalıdır. Düzenli, dengeli ve sağlıklı beslenilmelidir. Stres ve sinirden uzak durulmalıdır. Yöntemler denenmeden önce mutlaka doktora danışılmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin